info @ tmawood.ir

09111154730

چوبهای فرآوری شده در دمای بالا که در بازار مصرف به ترمووود موسوم گشته دارای شرایط و ویژگیهای خاصی است. این محصول تحت تاثیر حرارت مواد زائد خود را از دست داده و به لحاظ خواص فیزیکی و مکانیکی تغییر حالت یافته، بدین سبب در برابر بسیاری از معایب طبیعی چوب مانند پوسیدگی ناشی از حمله قارچها و حشرات مقاومت قابل توجهی از خود نشان می دهد.
از طرفی بهبود ثبات ابعادی این محصول در شرایط حاد عوامل جوی مانند تغییرات رطوبت نسبی هوا، باران، برف، گرما و سرما و غیره از تخریب و فرسایش زود هنگام آن جلوگیری می نماید.
ترمووود به نسبت چوب خام دوام بالاتری دارد اما برای استفاده از آن و نیز افزایش طول عمر مصرف آن بایستی نکات ویژه ای را رعایت نمود. این نکات در حوضه حمل و نقل محصول و همچنین نصب و نگهداری آن می باشد که مصرف کننده جهت بهره گیری از تضمین کالا ملزم به رعایت دقیق آنها می باشد (بند های 1 تا 3 مورد اشاره در ذیل).
در این صورت چوب های فرآوری شده موسوم به ترمووود به مدت 30 سال در برابر پوسیدگی ناشی از قارچ و حشرات تضمین می گردد.
از جمله نکات احتیاطی که بایستی در بکارگیری ترمووود رعایت شود عبارتند از :
1- حمل صحیح وجلوگیری از وارد آوردن ضربه به محصول به هنگام حمل و نقل.
2- رعایت درست اصول فنی نصب بر اساس دستورالعمل های مرسوم، مطابق با دستورالعمل های موجود در شرکت های تولیدی معتبر خارج کشور.
3- نگهداری درست و اصولی بعد از نصب محصول توسط کارفرما از جمله استفاده از رنگ ها و یا روغن های با کیفیت و تجدید رنگ کاری در فواصل زمانی مناسب بسته به منطقه جغرافیایی.

یکی از اساسی ترین بخش های هر پروسه تولید بخش کنترول کیفیت محصول است چرا که داده های این بخش در واقع چشم تولید به حساب می آیند و این بینش را به تولید کننده می دهد که آیا محصول در جهت درست و در شرایط صحیحی تولید شده یا اینکه بایستی شرایط را در جهت بهبود کیفیت محصول بهینه کرد. با ارتباط دایمی بین بخش کنترول کیفیت و سالن تولید و تبادل داده های به روز در دراز مدت، محصول را از لحاظ استاندار تعریف شده تولید، در محدوده بهینه کیفیت قرار داده و در بازار فروش بیمه خواهد کرد. در این راستا آزمایشاتی در بخش کنترول کیفیت در زمینه های گوناگون به انجام رسیده و هم چنان در حال انجام است از جمله آزمایش هایی مربوط به جذب مقایسه ای رطوبت و آب در چوب خام و ترمووود از گونه های مختلف و یا میزان همکشیدگی و واکشیدگی چوبهای خام و ترمووود و هوا زدگی که همه موارد اشاره شده کیفیت محصول را مشخص می کند. در نمونه هایی که در شرایط خاص به مدت 12 ماه در بدترین شرایط آب و هوایی قرار داده شده اند عکس تهیه شد که در ذیل چند نمونه  به نمایش در آمده است. اشکال بالایی نمونه هایی از چوب ترمووود و پایین از چوب خام تهیه شده است. در طی این زمان نیمه وسط پوشانده بود تا اشعه uv آفتاب با سطح نمونه ها در تماس نباشد و نیمه سمت چپ نمونه ها با رنگ شفاف معمولی رنگ آمیزی شد.

آدرس دفتر مرکزی :  مازندران - بابل کمربندی امیرکلا بعد از میدان نماز خیابان دوازدهم
همراه : 09111154730  |  همراه : 09114434730  |  ایمیل : info @ tmawood.ir

تمامی حقوق این سایت برای گروه صنعتی TMA محفوظ میباشد.

Template Design:Dima Group