info @ tmawood.ir

09111154730

ترمووود در دنیا چند سالی بیش نیست که پا به عرصه وجود گذاشت. در طی قرون و اعصار گذشته بشر در استفاده از چوب برای برآورده کردن نیاز های اساسی زندگی خود غافل نبوده و همواره در پی گسترش این موضوع دست به اقداماتی زده تا هر چه بیشتر و بهتر از این ماده در دسترس و تجدید پذیر بهره ببرد. در سالهای اخیر برای بهبود خواص چوب روشهای گوناگونی اعمال شده است که اکثرا" نواقص عمده ای را به دنبال داشته اند ولی...

 

در یک دهه گذشته پروسه ای ابداع شد که حاصل تحقیقات گسترده علمی بوده و منجر به نتیجه خوبی شده است و آن استفاده از دمای بالا در شرایط خاص، برای بهبود ویژگی های منفی چوب خام و تبدیل آن به یک محصول کارا تر و بادوامتر و زیباتر.

به زودی پروسه های متعدد تولید چوب ترمووود، بر اساس بکار گیری از حرارت با دمای بالا در کشور های عمدتا" اروپایی شکل گرفت که عبارتند از :

1- فنلاند با استفاده از بخار آب داغ

2- فرانسه با استفاده از هوای داغ

3- آلمان با استفاده از روغن داغ

4- روش TMA که در کشور ایران ابداع شده و از پروسه متفاوت بهره می گیرد

هر یک از روشهای فوق از حرارت بالا برای رسیدن به  یک هدف استفاده می کنند و آن اعمال درجه حرارت بالای 200 درجه سانتیگراد به طور یک دست و یک نواخت در تمامی بخش های داخلی بافت چوب در یک پروسه برنامه ریزی شده زمانی بدون آسیب رساندن به ساختار اصلی سلولی چوب است. به عبارت دیگر چوب خام بایستی به طور یکنواخت تحت شرایط خاص؛ دمایی را تحمل کند  که در شرایط عادی قادر به تحمل آن نیست. این که روش های گوناگون چگونه و با چه کیفیت و هزینه ای به این مهم می رسند می تواند عاملی باشد برای رقابت در بازار هدف و میزان موفقیت در این امر بستگی دارد به تناسب کیفیت محصول به هزینه تولید که خوشبختانه در پروسه TMA این امر به خوبی محقق شده است یعنی هزینه تولید پایین و کیفیت خوب با بهره گیری از یک پروسه تولید منحصر به فرد.

آدرس دفتر مرکزی :  مازندران - بابل کمربندی امیرکلا بعد از میدان نماز خیابان دوازدهم
همراه : 09111154730  |  همراه : 09114434730  |  ایمیل : info @ tmawood.ir

تمامی حقوق این سایت برای گروه صنعتی TMA محفوظ میباشد.

Template Design:Dima Group