info @ tmawood.ir

09111154730

بعضی از فروشندگان ترمووود برای عوام فریبی، این محصول را درون ظرف پر از آب قرار داده و در معرض دید مشتریان قرار می دهند تا به این وسیله ذهن خریداران را به خریدن تشویق کنند در حالی که حتی چوب خام  و حتی از نوع بی کیفیت آن ماهها غرق در آب دچار هیچ آسیبی نمی شود و گاهی در برابر بعضی آسیب ها به جهت فقدان هوا مصون می ماند.

به لحاظ علمی بد ترین شرایط برای چوب به طور عمده و ترمووود به طور خاص، تغییرات شدید آب و هوایی است یعنی در یک دوره شبانه روزی، هفتگی، ماهیانه، و فصول سال؛ آب و هوایی با بالاترین میزان تغییر در رطوبت، گرما، نور. به عبارت دیگر محصول، شبانه در مجاورت رطوبت بالا و سرما قرار گرفته باشد؛ و فردای همان روز با آفتاب و هوای گرم و خشک مواجه شود، در آن صورت رطوبتی که شبانه جذب شد با حضور خورشید در روز و تابش به سطح در معرض؛ موجب خروج سریع رطوبت سطح می گردد در حالی که عمق و پشت چوب فرصت از دست دادن رطوبت را پیدا نکرده است این عمل باعث ایجاد تنش داخلی (کشش و فشار) شده که در دراز مدت با تکرار در روزها و ماههای آینده به آسیب های جدی منجر خواهد شد. با این وجود هر چقدر تغییرات آب و هوایی در مناطق جغرافیایی کمتر باشد آسیبها به طور کلی کمتر است. البته با اصلاح و بهبود خواص فیزیکی چوب به روش گرمایی (ترمو کردن) درصد آسیبها کاهش می یابد زیرا تاثیر پذیری سلولهای اصلاح شده چوب ترمووود به نسبت کمتر است ضمن اینکه با رعایت اصول فنی نصب (مانند رعایت فاصله استاندارد ما بین تخته ها با هم و با دیوار جهت تسریع در ایجاد جریان هوا و غیره)؛ استفاده از پوششهای محافظ مانند رنگ و روغن می توان تا حد زیادی از محصول در برابر تنش های ناشی از تغییرات آب و هوایی محافظت کرد.

بنابراین می توان از ترمووود به شرط رعایت اصول فنی نصب و نگهداری در هر مکانی استفاده نمود. مانند فضای باز اماکن، فضاهای سر پوشیده خشک و مرطوب، استخر سونا و سرویس های بهداشتی و غیره

آدرس دفتر مرکزی :  مازندران - بابل کمربندی امیرکلا بعد از میدان نماز خیابان دوازدهم
همراه : 09111154730  |  همراه : 09114434730  |  ایمیل : info @ tmawood.ir

تمامی حقوق این سایت برای گروه صنعتی TMA محفوظ میباشد.

Template Design:Dima Group