محصولات مهندسی‌شده

به سبب احساس نیاز صنعت ساختمان به مصالح با‌کیفیت‌تر این محصولات طراحی و تولید می‌شوند.

گلولام

با توجه به استقبال گسترده طراحان، مهندسان و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی در استفاده از چوب و مواد مشابه مانند ترمووود بعنوان یک گزینه مهم در طراحی معماری نوین ساختمانی و بدلیل اهمیت تاثیرگذاری کیفیت در کل سازه لازم است تا حد امکان در بهبود خواص این محصول خاص روشنگری صورت پذیرد به همین سبب در ذیل بطور خلاصه به بررسی این محصول پرداخته می‌شود. چوب خام به میزان قابل توجهی آسیب پذیر است از عمده معایب چوب خام حمله عوامل بیولوژیکی مانند قارچ و حشرات است که از دوام طولانی مدت چوب می کاهد و یا عوامل جوی و آب و هوایی که به نوبه خود باعث ترک و تنش های داخلی و در نهایت فرسایش و ناکارآمدی چوب می‌شود. علم و تکنولوژی تا حدودی از وخامت این موضوع کاسته است مثال این ادعا فرآوری گرمایی چوب یا ترمووود که یک راه تاثیرگذار برای افزایش دوام چوب خام به شمار می‌رود. یک موضوع مهم از زاویه دیگر ساختار فیزیکی چوب خام و حتی ترمووود است چوب به طور ساختاری در بعضی از نقاط دارای ضعف طبیعی است مانند گره و ترک و یا نا همگنی بافت طبیعی چوب(هم چوب خام و هم ترمووود) این موضوع در طراحی سازه های چوبی به دلیل تمرگز تنشها در یک نقطه کار طراحان را با مشکل مواجه می کند و به لحاظ مکانیکی احتمال شکست عناصر اسکلت سازه چوبی در محل عیوب تنش زا را بالا می برد در این جا علم مهندسی با طراحی محصول جدید گلولام به نحو شایسته ای در بهبود کیفیت خواص مکانیکی تیر و ستون سازه های چوبی گام برداشت. در گلولام احتمال تمرکز تنشها در یک نقطه بسیار کم است چرا که معایب ساختاری یک لایه توسط لایه مجاور پوشش داده می‌شود از طرفی چسب به عنوان یک ماده مقاوم کننده سیستم عمل می کند با در اختیار داشتن این محصول، طراحان و مهندسان سازه های چوبی با اطمینان بیشتری به کار خود می پردازند.

گلولام ترکیبی

گروه صنعتی تولید ترمووودTMA با طراحی گلولام ترکیبی گزینه های بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان قرار میدهد. برای تیرهای چوبی باربر در لایه میانی چوب خام خشک بکار برده می شود تا به این صورت مقاومت خمشی افزایش یابد و بطور همزمان از مزایای چوب ترمووود در تیر چوبی استفاده شود. ما طبق سفارش مشتریان محترم و حتی در جهت سلیقه آنان در حد مقدورات پاسخگو هستیم هدف ما تولید با بالاترین کیفیت در جلب رضایت شما مصرف کنندگان محترم است.

کف‌پوش با ترمووود ترکیبی

گونه مناسب برای کف‌پوش اساسا از پهن‌برگان انتخاب می‌شود مانند: گردو، زبان‌گنجشک، افرا و ... اما به‌سبب قیمت بالا و هزینه تولید زیاد گروه صنعتی TMA اقدام به تولید کف‌پوش ترکیبی از جنس پهن‌برگان گران قیمت و سوزنی برگ ارزان قیمت (ترمو شده)کرده‌است. لازم به ذکر است بهبود خواص فیزیکی این فرآورده( به جهت ترمو کردن) در کنار مقاومت به سایش بالای پهن‌برگان استفاده شده در رویه منجر به تولید یک محصول، باکیفیت بالا و قیمت مناسب شده‌است.

سفارش ترمووود